SON YAYINLAR
latest

HAMİLELİĞİN GÜZELLİĞE 5 ŞAŞIRTICI ETKİSİ

GZ, Memede sancı, Memelerin büyümesi, Göğüslerin büyümesi, Memelerin büyümesi, hamilelikte cilt kuruluğu, Hamilelikte güzellik,Gebelikte güzellik,
HAMİLELİKLE GELEN GÜZELLİK
Hamilelik vücudunuzu birçok yönden değiştirir. Fakat inanılanın aksine hepsi şişmiş ayak bilekleri ve sabah rahatsızlıklarından ibaret değildir. Hormonlardaki artış vücudunuzun görünüşünü olumlu yönde değiştirebilir.

1) CİLDİNİZ DAHA PARLAK OLABİLİR
Parlama zamanı geldi mi? :)
Hamilelikde cildin parıldaması gerçektir. Bu cilt güzelliği ise kan hacmi, östrojen ve progesterondaki bir artışın bir sonucudur. Bunlar vücudunuzda harmanlanarak cildinize daha güçlü, ışıltılı ve çok daha dolgun bir görünüm verirler. Kulağa hoş geliyor ;)

2) YENİ KIVRIMLARA MERHABA
Üçüncü trimesterde döneminde doğum kanalının doğum hazırlığından dolayı genişlemesini sağlamak için kalçanızdaki bağların yumuşaması nadir bir durum değildir. Bu kendinizi daha yumuşak, daha seksi yeni kıvrımlara sahip bir şekilde bulmanın hamileliğin en güzel sürprizlerinden biri olduğu söylenebilir.

3) DAHA BÜYÜK GÖĞÜSLER
Bazıları bu durum için endişelense bazıları ise bunu bir nevii lanet olarak görse de göğüslerinizin boyutu hamilelik sırasında ikiye katlanabilir. Kişiden kişiye göre bu etki değişse de gebelikte göğüslerin büyümesi kaçınılmazdır. Östrojendeki artışlar meme dokusunun çoğalmasına neden olur bu durum da daha dolgun ve daha büyük göğüslere sahip olacağınız anlamına gelir. Memede sancı yaşanmasının sebeplerinden biri de budur.

Özellikle çok küçük göğüsleri olan kadınların özgüven problemi olduğu ve psikolojik olarak da rahatsızlık hissettikleri bilinen bir gerçektir. Aslında bu yönüyle hamilelik en çok onlara yarayacak diyebilirim :)


Bir kötü yanı ise zaten büyük göğsü olan kadınların daha büyük göğüslere sahip olabileceğidir, ki bu durum eğer aşırıya kaçarsa ilerleyen dönemlerde iskelet sisteminde bozukluklara, boyun ve bel ağrılarına bile neden olabilir. Çünkü standartlardan çok büyük göğüs öne daha fazla ağırlık çökmesi demektir. İskeletiniz bunu taşırken bazı rahatsızlıklar hissetmeniz kaçınılmazdır.

4) DUDAKLARINIZ DAHA DOLGUN OLABİLİR
Kan hacmindeki artış sadece cildinizi değil dudaklarınızı da etkiler. Yaşadığınız hormonal değişiklikler daha kırmızı ve daha dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlar. Tabii ki her kadında hamileliğin etkileri aynı olmayabilir ama genel olarak görülen hamilelik sürecindeki değişimlerden biri de dudaklardaki bu değişimdir.

5) CİLT HASTALIKLARINA VEDA EDİN
Hamilelik sırasında bazı cilt hastalıklarınızın iyileştiğini fark edebilirsiniz.
Hamilelik maalesef çoğu zaman ciltteki kabarıklık ve lekelerle ilişkilendirilirken az bilinen faydalı bir etkisi ise hamilelik sırasında istenmeyen cilt rahatsızlıklarının ortadan kalkabileceğidir. Egzama, sedef hastalığı ve diğer iltihaplı, rahatsız edici cilt durumları vücudunuz bebeğinizi beslemeye adapte olurken ortadan kalkabilir veya büyük oranda iyileşerek daha iyi görünmenizi sağlayabilir.

Yani aslında hamilelikte cilt kuruluğu yaşamak normal şartlarda zordur. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız ya yeterli su içmiyor ya da yetersiz veya yanlış besleniyorsunuzdur.

Konuyla ilgili olarak şu iki makaleye göz atabilirsiniz:

Yazıyı beğendiniz mi?

« GERİ
İLERİ »

1 yorum