SON YAYINLAR
latest

SAĞLIKLI ABUR CUBUR

Evet anneler hepimizin korkulu rüyası çocuklarımızın sağlıklı gıdalardan uzaklaşıp abur cubura yönelmesi. Bildiğimiz gibi abur cuburlar hem çocuğun sağlığına hem de hayat kalitesinin düşmesine etki etmektedir. Çocuklarımızın da aksine çok sevdiği abur cuburlar her geçen gün tehlike oluşturmaktadır. Sizlere evde dikkat edeceğiniz bir kaç püf noktası paylaşacağım. Böylelikle çocuğunuza ileri ki yaşamı için de sağlıklı beslenme zemini oluşturacaksınız. Gelin hep beraber sağlıklı abur cuburlara alıştırma yöntemlerine bakalım :)

Çocuğunuz için sağlıklı atıştırmalık hazırlamanın kolay yolları:

1) Abur Cuburu Evinizden Uzak Tutun 
Anneler,babalar öncelikle dikkat etmeniz gereken konu evinizde abur cubur bulundurmamanız. Evde görmediği abur cubur için çocuğunuzda haliyle onu yemek için yaygara yapmayacaktır. O yüzden sizde kolaylıkla evde kendiniz çocuğunuza abur cubur yapabilirsiniz.

2)Kahvaltıyı Deneyin
Kahvaltıda çocuğunuz için yağda yapılan yumurta ( üstüne 2 zeytinle göz, küçük peynir parçaları ile ağız yapabilirsiniz) ,ekmek arası peynir domates, veya sandviç çeşitleri veya tahıllı ekmeklerle tost yapıp kahvaltıyı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

3)Tahılı Gıdalar Tercih Edin
Tahıllı yiyecekler her zaman beyaz undan daha faydalıdır. Örneğin tahıllı ekmekler, krakerler, sandviçler,bol lifli tahıllı gevrekler yedirebilirsiniz.

4)Meyveli Yoğurt Yapın
Sizde evinizde rahatlıkla kendi ellerinizde çocuğunuza çeşit çeşit meyveli yoğurt yapabilirsiniz. Çocuğunuzla yaptığınızda yemekten daha da zevk alacaktır.

5) Asitli İçeceklerden Uzak Tutun
En tehlikeli gıdalardan biri de asitli içeceklerdir. Çocuğunuza kesinlikle asitli içecek içirmeyin . Bunun yerine evde taze sıkılmış meyve suları , ev yapımı limonata ve milk shake tarzı içecekler yapıp içirebilirsiniz.

Sevgili anneler bu yazımda çocuğunuzu sağlıklı abur cubura yönlendirmenin yöntemlerini anlattım. Diğer yazımda ise çocuğunuz için yapacağınız çeşit çeşit abur cubur tarifleri vereceğim. Görüşmek üzere.

Yazıyı beğendiniz mi?

« GERİ
İLERİ »

Hiç yorum yok