SON YAYINLAR
latest

BEBEKLER İÇİN KABAK YEMEĞİ

BE, Bebek yemeği, Bebekler için kabak yemeği, Bebekler için yemek, Kabak yemeği, Kabak yemeği tarifi,
Merhaba sevgili anneler;
Bu tarifi bebeğinize verebilmeniz için , bebeğiniz artık ek gıdalara geçmiş ve besinli çorbaları içmeye başlamış olmalıdır. Bilindiği gibi hepimiz en çok ne daha sağlıklı ve yararlı olur bunları araştırıp bebeğimize vermeye çalışırız. O yüzden bende sizler için elimden geldiğince en iyi bebek gıdalarını ve tarifleri araştırıp paylaşacağım. Bugünkü tarifimizde besin değeri çok yüksek olan kabak yemeği tarifi vereceğim. Kabağın içinde bolca magnezyum,mineral,yağ,göz sağlığı için beta karoten ve lutein vitaminleri vardır. Sık sık bu tarifi veya diğer verdiğim kabak çorbaları tariflerini bebeğinize yedirebilirsiniz. 

Bebekler İçin Kabak Yemeği Tarifi
- 1 tane küçük boy kabak
- 1 tane küçük boy domates
- 1 yemek kaşığı pirinç
- 1 orta boy soğanın 4/1'i (çeyreği)
- Zeytinyağı veya tereyağı
- Tuz 

Bebekler İçin Kabak Yemeği Tarifinin Yapılışı 
İlk önce kabakları ve domatesleri yıkıyoruz. Ardından ikisininde kabuklarını doğruyoruz . Küçük bir tencerenin içine kabakları, soğanları ve domatesleri küp küp doğruyoruz. Ardından hepsini birden tencerenin içine koyuyoruz.

Sonra biraz yağ ve tuz ekleyip üstleri kapanana kadar kısık ateşte pişiriyoruz.1 kaç dakika sonra 1 kaşık pirinci yıkayıp üstlerine direk ekliyoruz (yemek çok sulu olmayacak, pilava yakın bir kıvamda olmalı. Eğer pirinçler suyunu çektikten sonra hala pişmediyse üstüne su ekleyebilirsiniz.)
Bütün ya da çatalla ezerek bebeğinize yedirebilirsiniz. Ben aşağıda resimde hem bütün halinde hemde ezilmiş şekilde gösterdim.
Afiyet olsun.

Yazıyı beğendiniz mi?

« GERİ
İLERİ »

Hiç yorum yok