SON YAYINLAR
latest

0-12 AY ZEKA KARTLARI

BEBEKLER İÇİN ZEKA KARTLARI
Sevgili anneler sevdiğim bir söz vardır. 'Zeki olmayan çocuk yoktur,ihmal edilmiş çocuk vardır.' sözü. Her çocuk belli bir zeka kapasitesi ile doğar ve bu kapasite doğru ellerde ise geliştirilebilir. Bu görev de size düşmektedir. Hepimizin bebekleri genetik koşulların elverdiği bir zeka kotasıyla doğuyor ve beslenme,sosyal çevre,aileyle iletişim gibi etmenlerle bu kotaya yaklaşıp,yaklaşmamaları söz konusu oluyor. Çocuklarınıza bir şeyler öğretmenin ne ayı,ne yaşı vardır. Başlayabildiğiniz kadar erken başlayın bir şey kaybetmezsiniz. Bebeklik döneminden itibaren bebeğinize bir şeyler öğretebilir zihnine kaydetmesini sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz tepki vermese de ki verecektir anlamadığını düşünmeyin. Onların zihni daha yalın daha berraktır. Öğretilen her şeyi,sesleri,şarkıları,oyunları ,kavram kartlarını ,ninnileri bilinçaltı kaydeder. Ve orada bir gelişim süreci başlar.

Bugünkü konumuz bildiğiniz gibi 0-12 ay zeka kartları. Bebekler için zeka kartları mı olur ?Dediğinizi duyar gibiyim :) Evet var anneler hem de 0-12 ay da dahil. Bana sorarsanız ilk 3 ay zeka kartlarını özellikle 2-7. aylarda her gün göstermeye çalışın. Çünkü en uzun dikkat süreleri bu aylarda oluyor.

Bu aylar arasında 2-3 dakika ya da 5 dakikaya kadar dikkat süresi çıkabiliyor. Bu süreçte gösterdiğiniz zeka kartlarının üzerindeki renkler ve şekiller dikkatini çeker. Yani erkenden göstermenizin hiç bir sakıncası yok. Ayrıca gösterdiğiniz kartların üzerindeki hayvan figürüne vs göre sesleri çıkarmanız onun dikkatini vermesinde oldukça önemli yer tutar. Şimdi sizlere 0-12 ay zeka kartlarından örnek göstereceğim. Bu ürünleri kolaylıkla internette veya kırtasiyelerde bulabilirsiniz.

Bebek İçin Zeka Kartları Örnekleri:

Monozebra Zeka Gelişim Seti


Bebeğimin İlk Zeka Kartları (DİYTOY)

Adım Adım Zeka Kartları (9.aydan başlıyor)


Edukids Bebeğimin İlk Oyun Kartları

Sevgili Bebek Zeka Kartları Seti

Yazıyı beğendiniz mi?

« GERİ
İLERİ »

Hiç yorum yok